ROBOT

Graphic Sutnar

Tapir White

První model hodinek série GRAPHIC, která připomíná to nejlepší z historie i současnosti českého grafického designu, vzdává poctu Ladislavu Sutnarovi. Tento avantgardní umělec dosáhl světového věhlasu a jeho díla patří k základům soudobé vizuální komunikace, designu a typografie. Uvedení hodinek GRAPHIC modelem Sutnar rezonuje s celkovou filozofií této série. Dominantou hodinek je velký reliéfní číselník, kterému sekunduje subtilní pouzdro s decentními nožkami. Detaily číselníku, tvar ruček i design korunky nesou typické prvky Sutnarovy tvorby vycházející z přísných geometrických kritérií a elegantní modernistické typografie. Mechanický kalibr byl zvolen s ohledem na společenský charakter tohoto modelu. Na pomyslné diagonále víka nalezneme malý průhled na setrvačku. Také ručně šitý kožený pásek má čistou formu s detailem dokonale provedeného prošití.

Plzeňský rodák Ladislav Sutnar, narozený v roce 1897, patří k nejvýznamnějším postavám české meziválečné moderny a k významným osobnostem amerického a světového užitého umění a designu. Je obtížné najít oblast výtvarného umění, ve které by nedosáhl úspěchu a v níž by zároveň neotevřel nové obzory.

Jeho životem i dílem se zřetelně vine linie pedagogického působení. Sutnarova grafická tvorba vyniká kontrastem, přehledným členěním informací, koncepční prací. Typickými rysy pro něj byla diagonální kompozice, dekorativní funkční prvky, geometrické tvary a originální typografie.

„Dobrý vizuální design musí chtít širokou veřejnost povznést a učit ji rozpoznávat kvalitu.“

The first timepiece in the GRAPHIC series is a celebration of the best of Czech graphic design past and present and it pays tribute to the avant-garde designer Ladislav Sutnar. He has attained global fame and his work represents a major contribution to contemporary visual communication, design, and typography. Launching the model with the Sutnar mark resonates with the overall philosophy of this series. The dominant feature of the watch is a large dial with raised indices, complemented by a discreet case with unobtrusive lugs. The details of the dial, the shape of the hands and the design of the crown echo typical aspects of Sutnar's work, based on the rigorous application of geometric patterns and elegant modernist typography. This timepiece is equiped with an automatic movement. The small aperture at the four o'clock position on the back of the watch provides a view of the balance spring. The hand-sewn leather strap is beautifully outlined by perfect stitching.

Born in Plzeň in 1897, Ladislav Sutnar is one of the leading figures of Czech interwar design who later played a key role in the development of American and global decorative arts and graphic design. It is hard to find an area of applied arts in which he has not achieved success or broken new ground.

Sutnar devoted a big part of his private and professional life to teaching. His graphic work is characterised by contrast, clear division of information, and conceptual work. Typical elements of his work include diagonal composition, use of decorative functional elements and geometric forms, and original typography.

“Good visual design aspires to uplift the public to an expert design level.”

„To nejdůležitější v životě je mít good time…“

Rudy Linka

JAK PEČOVAT O HODINKY

ROBOT
Vaše hodinky ROBOT vyžadují trochu péče a je dobré o nich pár drobností znát.

V případě potřeby rádi poradíme a pomůžeme, zavolejte nám na telefonní číslo +420 702 293 509, nebo napište na adresu servis@robot-watch.cz.

NÁTAH

Natahování hodinek na zápěstí zbytečně zatěžuje mechanismus. Natahujte je vždy sejmuté z ruky. V základní pozici korunky u pouzdra natahujte hodinky otáčením od sebe, dokud neucítíte lehký odpor.

Nastavení času a data

Korunku vytáhněte do druhé polohy – druhé jemné cvaknutí. Otáčejte korunkou směrem od sebe tak, aby se ručky otáčely po směru hodin, dokud nepřeskočí datum. V tuto chvíli ukazují vaše hodinky půlnoc. Dále otáčejte korunkou ve směru hodinových ruček, dokud nenastavíte aktuální čas. Korunku zasuňte.

Vytažením korunky do první polohy – první jemné cvaknutí – nastavíte rychloposuvem datum. Korunku otáčejte směrem k sobě tak, aby se datumový věnec začal otáčet dokud nedosáhnete aktuální datum.

Nenastavujte datum, pokud se ručky nachází mezi 22. hodinou večer a 2. hodinou ráno. Mohlo by dojít k poškození strojku. Nejprve posuňte čas, až potom nastavujte datum.

Zasuňte korunku. Vaše hodinky jsou nyní připraveny k používání.

VODOTĚSNOST

Speciální těsnění a konstrukce pouzdra chrání hodinky před vodou. Můžete si s nimi na zápěstí umýt ruce, zmoknout, dokonce si jít i zaplavat, aniž byste jim ublížili. Pozor však při potápění, tady už hrozí poškození, na které se nevztahuje záruka. Koženému řemínku voda nesvědčí a poškozuje ho. Vodotěsnost je časově omezená vlastnost, která může být narušena nesprávným zacházením. Při častém kontaktu s vodou doporučujeme provádět pravidelné zkoušky vodotěsnosti a přetěsnění.

Nevystavujte hodinky prudkým výkyvům teploty.

PÉČE

Hodinky nevyžadují žádnou náročnou péči. K vyčištění postačí jemný hadřík. Pro správný chod nevystavujte hodinky magnetickému poli nebo velkým teplotním rozdílům. Mechanické poškození, například následkem pádu, může zničit strojek i povrch pouzdra a řemínku či snížit vodotěsnost. Na vady vzniklé v důsledku mechanického poškození se záruka nevztahuje.

ÚDRŽBA

Čas od času i hodinky potřebují seřídit a zkontrolovat. Svěřte své hodinky alespoň jednou za pět let našim odborníkům, kteří ověří jejich vodotěsnost a zkontrolují chod strojku.

ZÁRUKA

Na výrobní či skryté vady nabízíme prodlouženou záruku v délce 8 let od data pořízení. Vašim hodinkám velmi prospěje, když nám je mezi čtvrtým a pátým rokem záruky svěříte k servisní prohlídce.

You must have Javascript enabled to use this contact form.Pro odeslání zprávy je třeba povolit javascript v nastavení prohlížeče